Ceramika Live Serwis - archiwalny serwis internetowy Klubu Sportowego Ceramika Opoczno.

Witaj |Zarejestruj |Zaloguj |Przypomnij hasło

Facebook:


Strzelcy:


8 - Dawid Stańdo
4 - Radosław Strzelecki
4 - Grzegorz Piechna
3 - Łukasz Grzybek
1 - Michał Zieliński
1 - Łukasz Berc
1 - Przemysław Bińkowski
1 - Paweł Mogielski

Statystyki:

Serwis istnieje od 30 stycznia 2002 roku.

Stadion Klubu Sportowego Ceramika Opoczno

Opoczyński stadion istnieje już od dawna, ale na dobre rozwijać zaczał się dopiero po przejęciu zespołu przez zakład Opoczno S.A. Początkowo trybuny stanowiły ławki. Na początku sezonu 1998/1999 ławki zdemontowano i zamontowano krzesełka. Aktualnie na trybunie głównej jest zainstalowane około 2250 krzesełek. Cała trybuna, z odpowiednio ułożonymi krzesełkami stanowiła napis Ceramika i tak jest do dziś. Na stadionie znajduje się specjalna trybuna (klatka) dla kibiców przyjezdnych, jak pokazały mecze ligowe, pomieścić ona może nawet 500 osób. Kolejnym nowym elementem na stadionie stał się budynek klubu, powstał on w miejscu, w którym wcześniej znajdowały się trybuny (także w formie "ławek"), trybuny zostały zdemontowane. Obecnie na ich miejscu stoi nowoczesny budynek klubu, z odnową biologiczną, kawiarnią, oraz salą konferencyjną. Obiekt jest kameralny, mały, ale wystarczający na potrzeby zespołu. Opoczno liczy ok. 25 000 mieszkańców i jeszcze nigdy nie zdarzyło się, żeby na stadionie było więcej ludzi, niż miejsc przeznaczonych dla nich. W sumie obiekt w Opocznie może pomieścić ok. 3500 widzów, a dodając miejsca stojące ok. 4500.

Budynek Klubu na stadionie KS Ceramika Opoczno Trybuna główna stadionu KS Ceramika Opoczno Trybuna kryta stadionu KS Ceramika Opoczno Korytarze budynku klubowego KS Ceramika Opoczno

Plan obiektu:

Plan stadionu KS Ceramika Opoczno

1. - Wejście główne od strony północy.
2. - Miejsca parkingowe.
3. - Budynek klubowy wraz z krytą trybuną.
4. - Główne boisko trawiaste, "płyta główna".
5. - Boczne boisko trawiaste, "nordic".
6. - Boisko trawiaste.
7. - Boisko trawiaste.
8. - Boisko o twardej nawierzchni "żużel".
9. - Trybuna główna.
10. - Trybuna dla kibiców przyjezdnych.
11. - Trybuna dla drugiej (bocznej płyty boiska).
12. - Wejście na stadion od strony południa (dla kibiców przyjezdnych *).
* wejście dla kibiców przyjezdnych otwarte jest tylko podczas przyjazdu zorganizowanych grup kibiców, wszystkich zapraszamy do wejścia głównego.